Utworzono: piątek, 12, październik 2012

Udany start PTK KS Niwka w rozgrywkach ALS

Udany

Drużyna PTK KS Niwka w Sosnowcu bardzo dobrze rozpoczęła swój start w tegorocznym sezonie Amatorskiej Ligi Siatkówki.

W swoich dwóch pierwszych meczach, rozegranych w niedzielę 4 listopada, pokonała drużynę V&K 2:0 (25:23, 25:20) oraz Trentino Volley 2:1 (23:25, 25:20, 15:2).

Wprowadzone w tym sezonie nowe zasady punktowania (zwycięstwo 2:0 – 3 pkt., 2:1 – 2 pkt., porażka 1:2 – 1 pkt., 0:2 – 0 pkt.) spowodowały, że rywalizacja o każdy set stała się jeszcze bardziej zacięta. Dużą wolę zwycięstwa i determinację nasi zawodnicy pokazali zwłaszcza w drugim meczu przeciwko drużynie Trentino. Po nieznacznie przegranym pierwszym secie trener dokonał kilku zmian zawodników w podstawowym składzie. Siatkarze wyszli na parkiet bardziej zmobilizowani i skoncentrowani. Dobra gra oraz popełnienie mniejszej ilości błędów pozwoliły wygrać drugi set i doprowadzić do remisu. W tie-breaku drużyna PTK KS Niwka zdeklasowała rywala, wygrywając set 15:2.

Dzięki tym zwycięstwom PTK KS Niwka, po dwóch kolejkach rozgrywek, zajmuje trzecie miejsce w grupie B drugiej ligi z dorobkiem 5 punktów. Następne mecze już 25 listopada.

Z wynikami pozostałych meczy oraz klasyfikacją drużyn można zapoznać się na stronie MOSiRu: http://www.mosir.myslowice.pl