Utworzono: czwartek, 10, maj 2012

Finał Ligi Pucharu Polski w Kluczborku

Spektakl pt. "Najcenniejszy skarb zimy"

W sobotę 21 kwietnia 2012 r. w Zespole Szkół Licealno-Technicznych w Kluczborku odbyła się VI FINAŁOWA RUNDA LIGI PUCHARU POLSKI.

Turniej zorganizowany został przez Regionalne Stowarzyszenie Kulturalne, oddział Żyj z pomysłem z Kluczborka w ramach projektu: „Rozwój hokeja stołowego na Ziemi Kluczborskiej”. Projekt został dofinansowywany przez Starostwo Powiatowe w Kluczborku. Patronat honorowy nad zawodami objął starosta kluczborski Piotr Pośpiech. Natomiast patronem medialnym rozgrywek została Nowa Trybuna Opolska.

W turnieju wzięło udział 84 zawodników z 12 miast południowej Polski. Rozgrywki odbywały się na 23 stołach w duchu rywalizacji fair play oraz zgodnie z zasadami hokeja stołowego. Ta nietypowa dyscyplina sportu polega na uderzeniu kijkiem tzw. hokejką własnego zawodnika tak, by ten uderzając w krążek, skierował go do bramki przeciwnika. Profesjonalna oprawa multimedialna turnieju umożliwiła oglądanie rozgrywek z dwóch stołów meczowych na ekranach projekcyjnych dzięki specjalnie zainstalowanym kamerom. W czasie oczekiwania na wyniki zorganizowana została pucharowa sesja zdjęciowa dla każdej z drużyn oraz pokazowy mecz gry w hokeja stołowego. Na przeciw siebie stanęli Mistrz i Vice-Mistrz Polski: Andrzej Mazurczyk i Marek Kurasz.

Po zaciętej walce mistrzów zakończonej remisem 3:3 przyszedł czas na ogłoszenie wyników i rozdanie nagród dla najlepszych zawodniczek i zawodników turnieju oraz całego sezonu ligi hokeja 2011/2012. Wyłoniono również reprezentantów Polski na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w Wodzisławiu Śląskim w dniach 25 – 27 Maja 2012 roku. Wśród nich znaleźli się dwaj zawodnicy Gminnego Klubu Sportowego w Kluczborku: Piotr Bogdański oraz Marcin Oziębłowski.

Rozwój hokeja stołowego na terenie powiatu kluczborskiego wspiera finansowo Bank Spółdzielczy w Wołczynie.