Utworzono: piątek, 02, marzec 2012

IV Runda Ligi Pucharu Polski w hokeju stołowym w Raciborzu

Spektakl pt. "Najcenniejszy skarb zimy"

W sobotę 25 lutego 2012 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu odbył się turniej hokeja stołowego będący IV rundą Ligi Pucharu Polski w tej dyscyplinie. Do walki o zwycięstwo stanęło 78 zawodników z jedenastu klubów.

Organizatorami turnieju byli: Regionalne Stowarzyszenie Kulturalne – „Flota Młodych – Port Wodzisław Śląski”, Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu, Fundacja Proaktywni,Klub Hokeja Stołowego Moby Dick.Zawody otworzył dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu – Arkadiusz Tylka.

Rozegranie siedmiu rund zajęło prawie osiem godzin, podczas których nie brakowało pozytywnych emocji towarzyszących zaciętej rywalizacji sportowej. Zwycięzcą okazała się zawodniczka Moby Dick Wodzisław - Martyna Mazurczyk. Drugie miejsce zajął także zawodnik Moby Dick - Andrzej Mazurczyk, aktualny Mistrz Polski w Hokeju Stołowym. Trzecie miejsce wywalczył zawodnik Sparta Czyżowice - Jarosław Jakubczyk.

W klasyfikacji generalnej prowadzi w kategorii kobiet:
Martyna Mazurczyk – Moby Dick Wodzisław przed Karoliną Starzyczny – Sparta Czyżowice i Karoliną Życińską – SP 12 Jastrzębie Zdrój.
Wśród juniorów:
Piotr Kuboń – Sparta Czyżowice przed Jakubem Kaziurem – Rybnik i Łukaszem Bieńkiem – Moby Dick Wodzisław.
Wśród seniorów:
Marek Kurasz – Sparta Czyżowice przed Andrzejem Mazurczykiem – Moby Dick Wodzisław i Dariuszem Targoszem – Moby Dick Wodzisław.
W kategorii drużynowej:
Moby Dick Wodzisław przed Spartą Czyżowice i Rybnikiem.
Najlepszą zawodniczką turnieju została Martyna Mazurczyk z Moby Dick, która była prawdziwą triumfatorką IV Rundy Pucharu Polski w Hokeju Stołowym.

Kolejny turniej – V Runda Pucharu Polski odbędzie się w Turzy Śląskiej 17 marca 2012. Nie zabraknie na pewno atmosfery zdrowej rywalizacji sportowej i dobrej zabawy. Będzie to przedostatni turniej cyklu Ligi Pucharu Polski. Finał nastąpi w Kluczborku 21 kwietnia 2012. Wtedy też zostanie wyłoniona reprezentacja Polski na Mistrzostwa Świata w Hokeju Stołowym, które odbędą się w Wodzisławiu Śląskim od 25 do 27 maja 2012.