• organizowanie wolnego czasu dzieciom i młodzieży, w tym ze środowisk zagrożonych patologią społeczną.

2. ochrona i promocja zdrowia oraz profilaktyka uzależnień;
  3. organizowanie wolnego czasu dzieciom i młodzieży, w tym ze środowisk zagrożonych patologią społeczną;
  4. promocja i organizacja wolontariatu.

Działania:

• 07.03.2009 – udział w Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora ZOKiS w Głubczycach. Stowarzyszenie powołało drużynę składającą się z zawodników w różnym wieku i z różnych środowisk.
  • 04.07.2009 - organizacja Biegu o przetrwanie we współpracy z SP Włodzienin. Przygotowano konkurencje sportowe, w których dzieci, młodzież i dorośli zmagali się w dyscyplinach mało popularnych np. strzelanie z łuku, przepłynięcie stawu pontonem, przeprawa przez rzekę itp. Zwycięstwo i puchary przypadły drużynie, która w najkrótszym czasie pokonała wyznaczoną trasę. W trakcie zawodów został wyłoniony troskliwy zawodnik, czyli zawodnik, który wykazał się największą troską o innych członków drużyny. Takim wyróżnieniem (statuetka) chcemy krzewić umiejętność współpracy w grupie, niezależnie od końcowego wyniku drużyny oraz postawę wolontariatu – bezinteresowną pomoc potrzebującym.
  • 12.09.2009 – udział w Pięcioboju sportowo – obronnym w Marysieńka – Las w Głubczycach. W turnieju wzięły udział dwie drużyny sformowane przez Stowarzyszenie - żeńska i męska, które zdobyły czołowe miejsca w rywalizacji sportowej. W rywalizacji indywidualnej zawodniczka drużyny żeńskiej zajęła pierwsze miejsca w kategoriach: Strzelanie z KBKS-u i Najlepszy Zawodnik.
  • 28.11.2009 – organizacja Zabawy Andrzejkowej w formie gier sportowych i zabaw rekreacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Schronisku Młodzieżowym w Pietrowicach Głubczyckich.